Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı(deneme)

Business it will frequently occur that pleasures have to be repudiated and annoyances accepted. The wise man therefore always holds.

Speakers

Start

18/08/2019

End

18/08/2019

Address

Erciyesevler Mah, Garanti Ap, Güney Sk. No:13, 38020 Kocasinan/Kayseri, Turkey   View map

Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı(deneme)

Eğitimin Amacı:
Şule Güneş ile Çocuk Yogası Eğitimi, Toplumun geleceği olan çocuklarımız gelişimlerinin en hızlı, en yoğun ve eğitime en çok ihtiyaçları oldukları dönemde çocuk yogası ile attığımız tohumlar sayesinde, kendileriyle ve çevreleriyle farkındalık geliştirerek üzerilerindeki nefesi, huzuru, kıpırtıyı, coşkuyu ve neşeyi hiç kaybetmeden, bedensel, duygusal ve zihinsel dengeyi kurup erken yaşta stresle baş edebilme yollarını öğrenerek;

Kendine özgürce ifade edebilen,
Kendini seven,
Kendine güvenen,
Kendisiyle barışık, yaratıcı, özgür, mutlu, bedenini ve nefesini fark ederek, kendisiyle ve başkalarıyla olan iletişimi sağlayan nesiller yetiştirmek.
Yoga duruşları ile doğa, ağaç ve hayvan sevgisini arttırıp, önemini anlayıp nasıl, doğa, ağaçlar bizim dileklerimizi yerine getiriyor, oksijen, çiçekler, meyveler, ahşap ve gölge sunuyorlar, bize, kuşlara ve hayvanlara ev sahipliği yapıyorlar, bitkiler, ağaçlar ve hayvanlar gibi yoga asanalarında birçok faydasının olduğunu sağlık, güç, esneklik ve konsantrasyon gibi meyveleri olduğunu öğreniyorlar.

Bu farkındalıkla özlerindeki enerji, huzur, neşe, coşku ve kıpırtıyı hiç unutmayan bireyler yetiştirebilmek dileğiyle Namaste .

Eğitime sadece temel yoga eğitimi olan eğitmenler katılabilirler. Eğitmenin yoga pratiğini yapması çok önemlidir.

Eğitimin İçeriği
Çocuk yogasının hedefi ve faydaları
Yaş gruplarının gelişim özellikleri
Nefes çalışmaları
Isınma çalışmaları
Yoga pozları
Oyunlar
Eşli çalışmalar
Gevşeme teknikleri
Hikayelerle yoga programları
Şarkı
Ödevler
Staj

Şule Güneş kimdir?
Kamu Yönetimi mezunu olan, daha sonra Çocuk Gelişimi Bölümü’nü bitirdikten sonra, Yoga yolculuğuna Vivekananda Üniversitesi’nden 2009’da aldığı eğitimle başlayan, özel okullarda ve devlet okullarında, Okul öncesi eğitimine yogayı da entegre ederek bir süre çalıştıktan sonra 9 yıldır Kayseri Karuna Yoga’da: Temel Yoga, Vinyasa Yoga, Yoga Terapi, Hamile Yogası, Nefes Meditasyon, Yin Yoga, Çocuk Yogası ve İleri Yaş Yogası dersleri vererek Yoga Eğitmelik ve Öğrencilik yolculuğuna devam etmektedir.

Buy ticket to this event every pleasure is to be welcomed and every pain avoided.

JOIN THIS EVENT
TOP